Algemene verkoop- en leveringsvoorwaarden van Curtaincy.nl

Hierna te noemen "Verkoper".

Artikel 1. Definities

In deze algemene voorwaarden wordt verstaan onder Verkoper: Curtaincy.nl.

Koper: de natuurlijke of rechtspersoon die aan Verkoper opdracht heeft gegeven tot de levering van producten (gordijnen) of het verrichten van werkzaamheden (gordijnen maken).

Producten: het onderwerp van een of meerdere overeenkomsten.

Artikel 2. Algemeen

Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing op elke tekst, foto, video, aanbieding, offerte en de totstandkoming, de inhoud en de nakoming van alle tussen de koper en Verkoper gesloten overeenkomsten.

Algemene (inkoop)voorwaarden van de koper zijn op deze overeenkomsten niet van toepassing, tenzij uitdrukkelijk en schriftelijk anders is overeengekomen.

Wanneer één of meerdere bepalingen in deze algemene voorwaarden op enig moment geheel of gedeeltelijk nietig zijn of vernietigd mochten worden, dan blijft het overige in deze algemene voorwaarden bepaalde volledig van toepassing. Verkoper en de koper zullen dan in overleg treden om nieuwe bepalingen ter vervanging van de nietige of vernietigde bepalingen overeen te komen, waarbij zoveel als mogelijk het doel en de strekking van de oorspronkelijke bepalingen in acht wordt genomen.

Indien zich tussen partijen een situatie voordoet die niet in deze algemene voorwaarden geregeld is, dan dient deze situatie te worden beoordeeld naar de geest van deze algemene voorwaarden.

Indien Verkoper niet steeds strikte naleving van deze voorwaarden verlangt, betekent dit niet dat de bepalingen daarvan niet van toepassing zijn, of dat Verkoper in enigerlei mate het recht zou verliezen om in andere gevallen de stipte naleving van de bepalingen van deze voorwaarden te verlangen.

Verkoper behoudt zich het recht voor de algemene voorwaarden te wijzigen en/of aan te vullen.

Artikel 3. Offertes en aanbiedingen

Alle offertes (gordijnen maken) en aanbiedingen van Verkoper zijn vrijblijvend, tenzij in de offerte (gordijnen maken) een termijn voor aanvaarding is gesteld. Een offerte (gordijnen maken) of aanbieding vervalt indien het product waarop de offerte of de aanbieding betrekking heeft in de tussentijd niet meer beschikbaar is.

Verkoper kan niet aan zijn offertes (gordijnen maken) of aanbiedingen worden gehouden indien de koper redelijkerwijs kan begrijpen dat de offertes of aanbiedingen, dan wel een onderdeel daarvan, een kennelijke vergissing of verschrijving bevat.

Indien de aanvaarding (al dan niet op ondergeschikte punten) afwijkt van het in de offerte of de aanbieding opgenomen aanbod, dan is Verkoper daaraan niet gebonden. De overeenkomst komt dan niet in overeenstemming met deze afwijkende aanvaarding tot stand, tenzij Verkoper anders aangeeft.

Een samengestelde prijsopgave verplicht Verkoper niet tot het verrichten van een gedeelte van de opdracht tegen een overeenkomstig deel van de opgegeven prijs. Aanbiedingen of offertes (gordijnen maken) gelden niet automatisch voor toekomstige orders.

Artikel 4. Prijs / verzendkosten

De prijzen van alle producten (inclusief gordijnen maken) die via de internetsite kunnen worden besteld, zijn inclusief omzetbelasting (btw).

Wij verkopen geen stoffen gordijnen, decoratiestoffen, meubelstoffen, kinderstoffen of verduisterende stoffen onder de 100 centimeter breedte/hoogte op volle lengte; dit wordt als staal behandeld.

Bij levering in Nederland worden voor vervoer en verzekering van de goederen kosten in rekening gebracht.

De prijzen van goederen die op deze website zijn vermeld, zijn onder voorbehoud van wijziging, om welke reden dan ook. Voor het verzendklaar maken, controleren en transporteren betaalt u een bijdrage afhankelijk van de prijs van het bestelde artikel. In uitzonderingsgevallen boven 30 kg moeten wij een hoger bedrag in rekening brengen. Het betreffende bedrag wordt dan aan u medegedeeld. Voor verzending worden alle producten met zorg ingepakt en nagekeken op productiefouten en schade.

Artikel 5. Patronen van op maat gemaakte gordijnen van bedrukte stoffen

Doordat de patronen van bedrukte stoffen in de breedte niet volledig zijn, is het niet mogelijk om de patronen te laten doorlopen. De aanzet van de nieuwe baan wordt zo goed mogelijk achter in de plooi aangezet. Omdat de gordijnen geplooid worden, zal dit niet opvallen.

De patronen worden wel in de hoogte gelijk gemaakt.

Artikel 6. Betaling en garantie op maat gemaakte gordijnen

Betaling dient bij het plaatsen van uw bestelling volledig (scholen uitgesloten) te geschieden per iDEAL, of per overmaking op Rabobank-rekeningnummer IBAN NL85 RABO 0150 8976 42, ten name van Curtaincy. Zodra het bedrag bij Curtaincy is ontvangen, gaan wij over tot levering.

Garantie en klachten: natuurlijke werking van de gebruikte stoffen, zoals krimp, verkleuring en structuurverschillen bij natuurlijke materialen, valt niet onder de garantiebepaling. Proefstalen zijn een indicatie van weeftechniek en kleur; deze kunnen afwijken van de te leveren stof of gordijnen (bij natuurlijke materialen, gedeeltelijk of volledig, of bij speciaal bestelde orders). Voor verzending worden echter alle producten met zorg ingepakt en nagekeken op productiefouten en schade.

Weeffouten die na levering (binnen 1 kalenderweek) geconstateerd worden, vergoeden en herstellen wij, evenals de retourkosten. Hoogteverschillen in op maat gemaakte gordijnen dienen binnen een marge van 2 cm te zijn (volgens de algemene richtlijn woontextiel is dit 3 cm); uitgesloten hiervan is de werking van natuurlijke materialen (uitzakken van katoen, linnen). Is het hoogteverschil groter dan 2 cm, dan kan het gordijn kosteloos geretourneerd worden. De hoogte wordt dan opnieuw op maat gemaakt; wanneer dit niet mogelijk is, wordt een nieuw gordijn op maat gemaakt. Curtaincy hanteert strenge regels aangaande de oorsprong en de fabricage van de gordijnen en kent hierdoor een verdergaande service dan gebruikelijk is in de branche. Uitgesloten van retour zijn de geur van een stof en/of verkleuringen die ontstaan door de zon. Bij bestelling en betaling van orders wordt bij annulering € 9,95 aan administratiekosten in mindering gebracht. Annulering is alleen mogelijk indien de order nog niet in productie is genomen, of de stof niet speciaal is besteld.

Artikel 7. Levering

Levering vindt alleen plaats op fysieke adressen. Curtaincy levert haar producten dus niet uit op een postbus. Levering op een grotere afstand dan 40 meter vanaf de verharde weg is op eigen risico; bij retour worden alle transportkosten aan de koper doorberekend.

De door Verkoper opgegeven levertijden zijn indicatief. Overschrijding van een leveringstermijn geeft de koper geen recht op schadevergoeding of annulering.

De levering van de producten geschiedt op de plaats en het tijdstip waarop de producten gereed zijn voor verzending aan de koper.

Met inachtneming van hetgeen hiervoor in artikel 4 van deze algemene voorwaarden is vermeld, zal Verkoper geaccepteerde bestellingen met bekwame spoed, doch ten minste binnen 30 dagen, uitvoeren. Indien de bezorging vertraging ondervindt — hetzij doordat een product (tijdelijk) niet in voorraad is, hetzij om andere redenen (zoals de langere levertijd van stoffen) — of indien een bestelling niet, of slechts gedeeltelijk, kan worden uitgevoerd, ontvangt de koper hiervan bericht nadat hij de bestelling heeft geplaatst.

Verkoper behoudt zich te allen tijde het recht voor om bestellingen, om Verkoper moverende redenen, te weigeren.

Verkoper is niet aansprakelijk voor schade, van welke aard ook, ontstaan doordat Verkoper is uitgegaan van door of namens de koper verstrekte onjuiste en/of onvolledige gegevens.

Kopers zijn verplicht Curtaincy van iedere adreswijziging op de hoogte te stellen. Zolang Curtaincy geen adreswijziging heeft ontvangen, wordt u geacht woonachtig te zijn op het laatst opgegeven adres, en is Curtaincy niet aansprakelijk indien de bestelling niet op het goede adres wordt bezorgd. Proefstalen kunnen tot maximaal 1 per soort stof worden besteld. Teruggave van gelden bij een grotere bestelling dan 1 proefstaal per soort wordt niet voldaan, omdat dit meer kosten met zich meebrengt dan de bestelde proefstalen. De grootte van het proefstaal is aangegeven met 10 cm x 15 cm, doch dit is een indicatie van de grootte, kan afwijken, en kan niet als exacte maat worden genomen. In de regel zijn stalen met een design groter dan de uni stoffen.

Artikel 8. Herroeping, alleen bij stofbestelling

De koper is verplicht de producten onmiddellijk na ontvangst nauwkeurig te (doen) inspecteren.

Indien de koper een product om welke reden dan ook niet wenst af te nemen, heeft hij het recht het product binnen veertien (14) dagen na ontvangst aan Verkoper te retourneren, tenzij dit bij het aanbod is uitgesloten. Het recht van retour geldt niet voor aankopen die speciaal op bestelling zijn gesneden. Maatwerk (zoals versneden stoffen) valt buiten dit recht. Retourzendingen worden uitsluitend geaccepteerd indien het product (in originele verpakking, zijnde een volle rol) onbeschadigd en ongebruikt is. Voorts zijn de kosten voor het terugsturen van het geleverde voor rekening van de koper. Ook aan Verkoper doorberekende kosten, als gevolg van door de koper gedane internetbetalingen die samenhangen met het geretourneerde product(en), zijn voor rekening van de koper.

Na het ontvangen van het geretourneerde product(en), wordt de bestelling geannuleerd. Reeds betaalde bedragen worden bij ontbinding binnen 30 dagen teruggestort op een door de koper te kiezen rekeningnummer. Indien is betaald via iDEAL, dan wordt het tegoed via Mollie (betalingsprovider iDEAL) teruggestort.

Annulering van bestelde zaken dient altijd schriftelijk aan Verkoper te worden medegedeeld.

De koper verplicht zich aan de retourvoorwaarden te voldoen zoals deze door Verkoper worden voorgeschreven. Wanneer niet aan deze voorwaarden wordt voldaan, blijft het product eigendom van de koper en wordt het aankoopbedrag niet aan de koper terugbetaald.

Voor enige schade die bij terugzending aan de verpakking of aan het product is ontstaan, is Verkoper nimmer aansprakelijk.

Artikel 9. Eigendomsvoorbehoud

Eigendom van producten (gordijnen, gordijnen-maken-service) gaat, niettegenstaande de feitelijke levering, pas over op de koper nadat deze al hetgeen hij uit hoofde van enige overeenkomst met Verkoper is verschuldigd, volledig heeft voldaan.

Artikel 10. Intellectuele en industriële eigendomsrechten

Intellectuele eigendomsrechten die rusten op de door Verkoper geleverde producten, worden door de koper volledig en onvoorwaardelijk gerespecteerd. Verkoper garandeert niet dat de aan de koper geleverde producten geen inbreuk maken op enig (ongeschreven) intellectueel en/of industrieel eigendomsrecht van derden.

Artikel 11. Communicatie

Voor verkeerde dan wel vertraagde verzending van bestelgegevens en mededelingen als gevolg van het gebruik van internet of enig ander communicatiemiddel in het verkeer tussen koper en Verkoper, dan wel tussen Verkoper en derden, voor zover betrekking hebbend op de relatie tussen koper en Verkoper, is Verkoper niet aansprakelijk.

Artikel 12. Overmacht

Onverminderd de overige aan haar toekomende rechten, heeft Verkoper in geval van overmacht het recht om, naar eigen keuze, de uitvoering van een bestelling op te schorten, dan wel de overeenkomst zonder rechterlijke tussenkomst te ontbinden. Verkoper zal de koper hiervan schriftelijk op de hoogte stellen, zonder dat Verkoper gehouden is tot enige schadevergoeding.

Artikel 13. Conformiteit

De koper heeft de verplichting om bij aflevering te onderzoeken of de producten aan de overeenkomst beantwoorden. Indien dit niet het geval is, dient hij Verkoper daarvan binnen 1 kalenderweek schriftelijk in kennis te stellen. Na het verstrijken van deze termijn wordt de koper geacht de goederen te hebben aanvaard.

Indien is aangetoond dat de producten niet aan de overeenkomst beantwoorden, heeft Verkoper de keuze de betreffende producten, tegen retournering daarvan, te vervangen door nieuwe producten, dan wel de factuurwaarde daarvan te restitueren — met uitzondering van producten die op bestelling zijn gesneden. Maatwerk (zoals versneden stoffen) valt buiten dit recht. Retourzendingen worden uitsluitend geaccepteerd indien het product (in originele verpakking, zijnde een volle rol) onbeschadigd en ongebruikt is.

Artikel 14. Afname, transport, lossing

Verkoper heeft de keuze van de wijze van transport van de te leveren zaken, tenzij anders is overeengekomen of de koper de zaken zelf (doet) afhalen bij Curtaincy. Indien, ongeacht de overeengekomen wijze van transport, de aan de koper te leveren zaken bij Verkoper gereed staan ter afname, en Verkoper dit aan de koper heeft medegedeeld, is de koper binnen een redelijkerwijs kortst mogelijke termijn na deze mededeling tot afname verplicht.

Indien het transport van de te leveren zaken door of vanwege Verkoper geschiedt, is de koper verplicht zorg te (doen) dragen voor de redelijkerwijs snelst mogelijke lossing van het transportmiddel, nadat dit op de overeengekomen plaats van bestemming is aangekomen.

Niet-nakoming door de koper van een verplichting genoemd in een van de vorige twee leden, geeft Verkoper het recht de zaken voor rekening en risico van de koper op te slaan, respectievelijk opgeslagen te houden, en de kosten hiervan aan de koper in rekening te brengen, zonder dat de koper het recht heeft de betaling van de overeengekomen prijs op te schorten.

Artikel 15. Toepasselijk recht

Op overeenkomsten gesloten tussen Verkoper en koper is uitsluitend Nederlands recht van toepassing; de toepasselijkheid van het Weens Koopverdrag wordt uitdrukkelijk uitgesloten.

Alle geschillen tussen partijen zullen bij uitsluiting worden voorgelegd aan de daartoe bevoegde rechter te Arnhem.

Artikel 16. Auteursrecht

"U mag geen datamining, robots, screen scraping of soortgelijke tools voor het verzamelen en extraheren van gegevens op de Diensten gebruiken, zoals kunstmatige intelligentie ("AI"), voor het ontwikkelen of trainen van AI of het uitvoeren van computeranalyses, behalve met onze uitdrukkelijke schriftelijke toestemming."

16.1 Copyright (Engelse vertaling):
"You may not use data mining, robots, screen scraping, or similar data gathering and extraction tools on the Services, such as artificial intelligence ("AI") for purposes of developing or training AI or conducting computer analysis, except with our express written consent."

Curtaincy.nl